Szkoła Muzyczna im Chopina w Krakowie

Śmierć

Przeczytałam sobie niedawno co nieco o Sekcji Pedagogiki Baletu na Akademii Muzycznej im.Fryderyka Chopina w Warszawie. Myślę już o tym,by w przyszłości tam studiować. W związku z tym mam pytanie, jako że nie jestem uczennicą żadnej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej (chodzę do prywatnej w Krakowie) nie miałam nigdy żadnych egzaminów z tańca i nie wiem jak to dokładnie wygląda, a by dostać się na ten wyżej wymieniony kierunek należy zdać egzamin m.in z tańca klasycznego.Czy tu chodzi tylko o to by zatańczyć jakiś układ własnej choreografii czy jakąś wariację? Bo ja nie za bardzo wiem... Jeszcze mam jakieś 3 lata (dopiero idę do liceum) więc mogłabym się już jakoś do tego przygotować psychicznie Sorka, jeśli ktoś załamie się nad moją niewiedzą w tej sprawie...W gazetach już piszą o nowej płycie
Tu jeden taki artykuł:

"Geppert i Krajewski"
Na nowej płycie artystce towarzyszyć będzie 60 muzyków

Edyta Geppert pracowała ostatnie trzy tygodnie w Krakowie, w studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięków Dariusza Greli, nagrywając piosenki na swą najnowszą płytę - z muzyką w całości skomponowaną przez Seweryna Krajewskiego. Teksty będą autorstwa m.in. Agnieszki Osieckiej, Jadwigi Has, Wojciech Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego.
Płyta z 14 piosenkami, w tym 9 premierowymi (pozostałe miała w repertuarze wcześniej) ukaże się w maju, czyli w 25-lecie ukończenia przez artystkę Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. To tam jednym z pedagogów Edyty Geppert był aktor Piotr Loretz, który został jej mężem i menedżerem.
Na płycie będzie jej towarzyszyć aż 60 muzyków. Wcześniej w warszawskim Studio im. Lutosławskiego nagrań dokonała 56-osobowa orkiestra, której brzmienia wzbogacili soliści instrumentaliści: Jacek Królik - gitara, Robert Kubiszyn - gitara basowa, Cezary Konrad - perkusja oraz pianista Krzysztof Herdzin, zarazem aranżer całości materiału. Z Krzysztofem Herdzinem pracowała już Edyta Geppert przy poprzednich albumach, m.in. z zespołem Kroke. On natomiast zasłynął m.in. jako orkiestrator i aranżer nagrodzonej Oscarem muzyki filmowej Jana A. P. Kaczmarka do filmu "Marzyciel".
Płyta, podobnie jak poprzednie, ukaże się nakładem powołanej przez Piotra Loretza Agencji Artystycznej EDYTA.Dot.: Kraków-gdzie kupię półfabrykaty do biżuterii?
  mam pytanie, będę przelotem w Krk, czy w drodze od galerii krakowskiej do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. F. Chopina na Basztowej 6 znajdę jakiś sklep z koralikami i półfabrykatami? albo może jakieś stoiska z koralikami/kamieniami?
Proszę o odpowiedź :)Jerzy Broszkiewicz (ur. 6 czerwca 1922 we Lwowie, zm. 4 października 1993), polski prozaik, dramatopisarz, eseista i publicysta. W roku 1940, po ukończeniu szkoły średniej i studiów muzycznych, wstąpił do Akademii Muzycznej we Lwowie. W czasie okupacji niemieckiej Lwowa (1941-1944) był karmicielem wszy w Instytucie Badań nad Tyfusem Plamistym prof. Rudolfa Weigla. W 1944 roku przeniósł się do Krakowa. W roku 1945 zarzucił studia muzyczne i zajął się wyłącznie pracą literacką.

W latach 1945-1947 współpracował z redakcją tygodnika "Odrodzenie" i czasopisma "Teatr", zaś w latach 1947-1948 redagował czasopismo "Ruch Muzyczny", później "Muzyka". Długoletni kierownik literacki Teatru Ludowego w Nowej Hucie. W 1953 został członkiem redakcji "Przeglądu Kulturalnego".

Twórczość literacka Broszkiewicza była bardzo różnorodna. Debiutował w 1945 r. w tygodniku Odrodzenie opowiadaniem Monika. Jego debiutem książkowym była powieść o getcie Oczekiwanie za którą otrzymał Nagrodę Ziemi Krakowskiej. Jego kolejną książką była powieść o Fryderyku Chopinie Kształt miłości, za którą otrzymał Nagrodę Państwową II stopnia, zaś w 1971 powieść Długo i szczęśliwie została laureatką nagrody CRZZ. W 1982 otrzymał Nagrodę Państwową I stopnia za całokształt twórczości literackiej. Autor wielu powieści dla młodzieży pisanych w latach 60. i 70., z których wiele zalicza się do powieści fantastycznonaukowych. Oprócz tego Broszkiewicz pisał również dramaty (spod jego pióra wyszło ponad 20 sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych), zbiory felietonów, scenariusze telewizyjne i filmowe oraz publikacje o muzyce. Niektóre z jego sztuk realizowano w całej niemal Europie, a także w Meksyku, Nowej Zelandii i USA. Ogółem utwory Broszkiewicza przełożono na dziewiętnaście języków, a łączny nakład jego powieści przekroczył liczbę miliona egzemplarzy.


Broszkiewicz Jerzy - Ci z Dziesiątego Tysiąca 01
Broszkiewicz Jerzy - Ci z Dziesiątego Tysiąca 02 - Oko Centaura
Broszkiewicz Jerzy - Mój księżycowy pechKoncert z cyklu „Muzyka w Nowym Ratuszu. Promocje młodych talentów”
Recital chopinowski w 200 rocznicę urodzin kompozytora
Tamara Niekludow – fortepian
Bogdan Oleszek - Przewodniczący Rady Miasta Gdańska
oraz
Cappella Gedanensis serdecznie zapraszają na koncert z cyklu

Muzyka w Nowym Ratuszu - Promocje młodych talentów
RECITAL CHOPINOWSKI W 200 ROCZNICĘ URODZIN KOMPOZYTORA

Tamara Niekludow - fortepian

21 marzec 2010 r. (niedziela), godz. 16:00
Sala Herbowa Nowego Ratusza (dawny Żak), ul. Wały Jagiellońskie 1

w programie: Fryderyk Chopin
Ballada g-moll op.23
Ballada f-moll op.52
Nokturn Des-dur op.27 nr 2
4 mazurki op.24
Scherzo b-moll op.31
Scherzo cis-moll op.39

Tamara Niekludow urodziła się 30 września 1989 r. w Gdańsku. Naukę gry rozpoczęła w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie mgr Mirosławy Pruskiej. W latach 2000 - 2008 pracowała pod kierunkiem
ad. Elżbiety Pasierowskiej - Kołodziej. W roku 2008 ukończyła szkołę z wyróżnieniem oraz rozpoczęła dalszą edukację muzyczną w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Katarzyny Popowej – Zydroń. Od października 2009 roku współpracuje również z ad. Kordianem Górą.
Biorąc udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobyła ponad 40 nagród.
• Do najważniejszych osiągnięć można zaliczyć:
I nagrodę oraz nagrodę specjalną Programu 2 Polskiego Radia na Konkursie im. Witolda Lutosławskiego (2002r.)
• II nagrodę na Ogólnopolskim Turnieju im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (2003r.)
• II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Szafarnii (2003r.)
• I nagrodę na Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym im. Ferenczy Gyorgy w Budapeszcie (2004r.),
• I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J.S.Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2004r.),
• II nagrodę (I nagrody nie przyznano) na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie (2006r.)
• II nagrodę i nagrodę specjalną Konsula RP na Międzynarodowym Bluthnerowskim Konkursie Młodych Pianistów w Kaliningradzie (2007r.)
• I nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworów J. Zarębskiego na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach-Warszawie (2007r.)
• I nagrodę oraz nagrodę specjalną za najlepszą interpretację utworów F.Chopina na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Zgorzelcu/Goerlitz (2010r.)

Otrzymała nagrodę Ministra Kultury Rosji na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Muzyków w Moskwie.
Została laureatką Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych w Wilnie, w Sankt Petersburgu, w Narwie (Estonia).
W lipcu 2006 r. (jako jedyna finalistka z Europy) otrzymała wyróżnienie na Morningside Music Bridge Festival - Concerto Competition w Szanghaju wykonując Koncert e-moll F.Chopina wraz z Orkiestrą Opery Szanghajskiej pod batutą Edmonda Agopiana.

Pracowała na licznych mistrzowskich kursach pianistycznym pod kierunkiem wybitnych profesorów takich jak: Andrzej Jasiński, Alexei Orlovetzki, Dina Yoffe, Lee Kum Sing, John Perry, Dang Thai Son, Viera Nosina, Krzysztof Jabłoński.
Występowała w Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Dolnośląskiej, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Dworku Chopinowskim w Dusznikach Zdroju i wielu miastach Polski oraz prestiżowych salach Moskwy, Budapesztu, Wilna, Calgary (Kanada) i Szanghaju.

Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach:
1999, 2003, 2004, 2006, Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego.
W 2003 r. została przyjęta do grona stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w Warszawie realizującego program pomocy dla dzieci wybitnie uzdolnionych.
W listopadzie 2007 roku została uhonorowana prestiżową nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury przyznawaną corocznie najbardziej obiecującym gdańskim artystom.(kopia ze strony Capelli Gedaniensis)

Pani Tamara jest mieszkanką Stogów.
Następnym razem zapraszamy z plakatami do nas.
YAMAHA nadal pozostaje przedmiotem naszych marzeń.

Powodzenie - wielkiego sukcesu życzymy!

jan urbanik

Copyright (c) 2009 Śmierć | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.